Czy stacjonarne urządzenia do presoterapii są lepsze niż przenośne?

Urządzenia do presoterapii można podzielić na przenośne i stacjonarne. Który aparat będzie lepszy i czym kierować się przy wyborze?
  • Na rynku dostępne są różne modele urządzeń do presoterapii

  • W zależności od modelu urządzenia mogą być sterowane cyfrowo lub analogowo

  • Zarówno urządzenia stacjonarne, jak i przenośne bardzo dobrze spełniają swoją rolę

Czy stacjonarne urządzenia do presoterapii są lepsze niż przenośne?

Presoterapia jest zabiegiem leczniczym pozytywnie wpływającym na działanie układu krążeniowo-limfatycznego. Usprawnienie przepływu krwi i chłonki w organizmie wiąże się z szeregiem korzyści dla zdrowia i urody. Zabiegi wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń do presoterapii i mankietów uciskowych. Aparaty do presoterapii stosuje się w profesjonalnych gabinetach (kosmetycznych, rehabilitacyjnych, odnowy biologicznej), ale dzięki prostym w obsłudze urządzeniom, zabiegi można wykonywać również samodzielnie w domu.

Polecamy: Przenośne urządzenia do presoterapii

Czym mogą różnić się aparaty do presoterapii?

Na rynku dostępne są różne modele urządzeń do presoterapii. Niektóre z nich to typowe aparaty przeznaczone do użytku profesjonalnego, inne – nieco mniej zaawansowane, ale i tańsze – doskonale sprawdzają się do zabiegów domowych. W zależności od modelu urządzenia mogą być sterowane cyfrowo lub analogowo, pracować w różnych trybach (różne programy pompowania komór) lub mieć dodatkowe funkcje. Przed zakupem należy sprawdzić, ile komór jednocześnie może obsługiwać urządzenie, co pozwoli dobrać odpowiednie mankiety.

Polecamy: Presoterapia w podróży

Urządzenia do presoterapii – stacjonarne czy przenośne?

Zarówno urządzenia stacjonarne, jak i przenośne bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Pomagają w leczeniu obrzęków i w walce z cellulitem. Mechaniczny drenaż limfatyczny wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu, odżywia i ujędrnia skórę, niweluje uczucie ciężkich nóg, jest świetny do regeneracji potreningowej. Trudno odpowiedzieć na pytanie, które urządzenia są lepsze – stacjonarne czy przenośne. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Dla osób, które często wyjeżdżają i nie chcą w trakcie wyjazdu rezygnować z presoterapii, odpowiednim wyborem będą lekkie i poręczne urządzenia przenośne. Aparaty stacjonarne sprawdzą się i w domach, i w gabinetach. Nie są zbyt ciężkie, dlatego w razie potrzeby bez problemu można je przenieść w odpowiednie miejsce.