Do czego służy kurtka uciskowa?

Do presoterapii stosuje się różne mankiety uciskowe. Do czego służą i gdzie sprawdzą się kurtki uciskowe obejmujące obszar brzucha, klatki piersiowej i rąk? 

  • Do presoterapii można stosować mankiety uciskowe na różne części ciała

  • Kurtki uciskowe znajdują zastosowanie w kosmetyce

  • Presoterapia jest skuteczną metodą terapii obrzęków, w tym obrzęków limfatycznych i powstałych w wyniku kontuzji

Do czego służy kurtka uciskowa?

Zabiegi presoterapii wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń wyposażonych w mankiety uciskowe, które zbudowane są z oddzielonych od siebie komór. Podczas masażu wypełniają się one stopniowo powietrzem, co powoduje usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy oraz przepychanie limfy w kierunku najbliższych węzłów chłonnych. Mankiety mogą różnić się budową (standardowe lub overlapped) i liczbą komór. W przypadku mankietów overlapped poszczególne komory nachodzą na siebie, co intensyfikuje zabieg. Większa liczba komór sprawia, że masaż jest bardziej precyzyjny, i daje szybszy efekt. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta do presoterapii można stosować mankiety uciskowe na różne części ciała. Do użytku domowego najczęściej wybierane są mankiety na kończyny górne lub dolne, na tułów bądź na tułów i uda. Na rynku dostępne są również mankiety obejmujące obszar brzucha, klatki piersiowe, barków i rąk. Kiedy warto poddać się presoterapii z wykorzystaniem kurtki uciskowej?

Polecamy: Relaks w trakcie presoterapii - czy jest możliwy?

Kurtka uciskowa – kiedy może być wykorzystywana do zabiegu presoterapii?

Mankiety uciskowe obejmujące jednocześnie różne części ciała wykorzystywane są przede wszystkim w profesjonalnych gabinetach. Kurtki uciskowe znajdują zastosowanie w kosmetyce, sprawdzą się również w gabinetach rehabilitacyjnych i gabinetach odnowy biologicznej. Presoterapia jest skuteczną metodą terapii obrzęków, w tym obrzęków limfatycznych i powstałych w wyniku kontuzji. Zabiegi zmniejszają bolesność i napięcie mięśni, a także przyspieszają procesy regeneracyjne, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane podczas rekonwalescencji, nie tylko przez sportowców. Drenaż limfatyczny może być stosowany do modelowania sylwetki, poprawia także kondycję skóry – po zabiegu skóra jest lepiej odżywiona, bardziej jędrna i elastyczna. Warto dodać, że sam zabieg jest bardzo przyjemny, działa odprężająco i relaksująco.

Polecamy: Czy stacjonarne urządzenia do presoterapii są lepsze niż przenośne?