Aparat do drenażu limfatycznego w domu – opinie

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami na naszym fanpage'u na Facebooku.

W opinii fizjoterapeutów rehabilitacja jest najbardziej skuteczna, gdy zabiegi przeprowadzane są regularnie. Często jednak systematyczne wizyty w gabinecie fizjoterapeuty są dla pacjentów kłopotliwe - zwłaszcza dla osób starczych i z obniżoną sprawnością ruchową. Rozwiązaniem może być aparat do drenażu limfatycznego w domu. Urządzenia cieszą się pozytywnymi opiniami wśród pacjentów, którzy cierpią na dolegliwości, przy których zalecane są regularne zabiegi masażu limfatycznego (presoterapii). Dzięki specjalnemu urządzeniu taki zabieg można przeprowadzić samodzielnie, we własnym domu i o dowolnej porze, aby przynieść sobie ulgę, gdy dolegliwości dają się we znaki.

Przy jakich dolegliwościach drenaż limfatyczny?

Aparat do drenażu limfatycznego w domu będzie pomocny pacjentom cierpiącym z powodu obrzęków o różnym podłożu. Presoterapia zalecana jest m.in. przy obrzękach wynikających z zaburzeń gospodarki hormonalnej, niewydolności limfatycznej i niewydolności układu krążenia, stanach pourazowych i stanach po mastektomii. Aparaty do drenażu limfatycznego zbierają pozytywne opinie, jeśli chodzi o zapobieganie powstawania żylaków i walkę z cellulitem.

Dlaczego warto mieć w domu aparat do drenażu limfatycznego?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto mieć w domu aparat do drenażu limfatycznego. Przede wszystkim zabieg przynoszący ulgę można wykonać zawsze, kiedy tylko tego potrzebujemy - bez konieczności wcześniejszego umawiania się z fizjoterapeutą i bez konieczności dojazdu do gabinetu. Aparat do drenażu limfatycznego jest inwestycją, która się zwraca i finalnie obniża koszty terapii. Urządzenia są proste w obsłudze, nie wymagają posiadania specjalnych umiejętności. Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać, nie są potrzebne żadne dodatkowe produkty, np. żele.