Efekty presoterapii

Drenaż limfatyczny jest bezpieczny i korzystnie oddziałuje na organizm. Jak wygląda zabieg i jakie są efekty presoterapii?

  • Drenaż limfatyczny pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu.
  • Masaż limfatyczny jest bezbolesny i bezpieczny, może być stosowany również u kobiet w ciąży.
  • Presoterapia daje szereg korzyści dla zdrowia.

Presoterapia jest zabiegiem usprawniającym przepływ limfy i stymulującym naczynia krwionośne. W wyniku odpowiedniego uciskania krew i limfa przepychane są do węzłów chłonnych. Drenaż limfatyczny pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu, pomaga oczyszczać tkanki z zalegających toksyn, jednocześnie powodując, że substancje odżywcze i tlen są efektywniej dostarczane do tkanek. Zabieg znajduje zastosowanie nie tylko przy leczeniu różnych schorzeń, ale również w medycynie estetycznej i kosmetyce. Zabiegi presoterapii polecane są pacjentom cierpiącym m.in. z powodu żylaków, obrzęków limfatycznych i żylnych i walczącym z otyłością.

Polecamy: Opinie na temat domowych aparatów do drenażu limfatycznego

Na czym polega zabieg?

Masaż limfatyczny jest bezbolesny i bezpieczny, może być stosowany również u kobiet w ciąży. Urządzenia do presoterapii wyposażone są w specjalne mankiety uciskowe, które – zależnie od potrzeb pacjenta – zakłada się na kończyny górne, kończyny dolne lub tułów. Mankiety mogą mieć różna liczbę komór. Podczas drenażu limfatycznego w odpowiednim tempie wypełniane są kolejne komory mankietów. W zależności od partii ciała poddawanej presoterapii, pojedynczy zabieg trwa około 30 – 45 minut i może być powtarzany codziennie. Efekty presoterapii widać gołym okiem.

Polecamy: Aparat do drenażu limfatycznego w domu – opinie

Jakie efekty dają zabiegi presoterapii?

Presoterapia daje szereg korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim, poprzez pobudzenie pracy układu limfatycznego i krążeniowego, umożliwia sprawniejsze usuwanie wody zalegającej w tkankach, co przynosi ulgę i pozwala zredukować obrzęki o różnym podłożu. Drenaż limfatyczny wspomaga przemianę materii i przyśpiesza usuwanie szkodliwych toksyn z organizmu. Zabiegi przyśpieszają metabolizm, dzięki czemu wspomagają odchudzanie, a także poprawiają elastyczność skóry. Efekty presoterapii to również redukcja cellulitu. Masaż limfatyczny działa odprężająco i pomaga redukować skutki stresu i zmęczenia.