Funkcja SKIP w urządzeniach do presoterapii

Urządzenia do presoterapii a funkcja SKIP. Sprawdź, do czego służy i w jakich sytuacjach może być przydatna.

  • Presotrapia usprawnia cyrkulację krwi i limfy w organizmie

  • Na rynku dostępne są różne rodzaje mankietów uciskowych

  • Funkcja SKIP to lepsza kontrola zabiegu

Funkcja SKIP w urządzeniach do presoterapii

Presoterapia jest rodzajem masażu uciskowego. Zalecana jest szczególnie w terapii obrzęków, ale jej dobroczynne działanie wykorzystywane jest również przy innych schorzeniach, a także w kosmetologii i rehabilitacji. Dla wielu pacjentów ogromne znaczenie ma fakt, że zabiegi można wykonywać samodzielnie w domu – wystarczy urządzenie do presoterapii i odpowiednie mankiety uciskowe. W specyfikacji niektórych aparatów znaleźć można funkcję SKIP. Do czego służy?  

Jak wygląda zabieg presoterapii?

Presotrapia usprawnia cyrkulację krwi i limfy w organizmie. Przed rozpoczęciem zabiegu na określone partie ciała zakłada się mankiety uciskowe. Po ustawieniu odpowiedniego programu urządzenie wtłacza w kolejne komory mankietów powietrze. W ten sposób dochodzi do kontrolowanego ucisku, który sprawia, że zastała w przestrzeniach międzykomórkowych limfa przepychana jest do węzłów chłonnych. Zabieg jest powinien być bezbolesny i nie powodować żadnego dyskomfortu.

Polecamy: Przenośne urządzenia do presoterapii

Rodzaje mankietów uciskowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje mankietów uciskowych. W zależności od problemu można stosować np. mankiety na kończyny dolne lub górne, mankiety na tułów (lub tułów i uda), w specjalistycznych gabinetach wykorzystuje się również całe kombinezony. Mankiety mogą mieć różną liczbę komór i różną budowę – oprócz standardowych stosuje się również mankiety typu overlapped, w których kolejne komory nakładają się na siebie.

Polecamy: Gdzie stosuje się 24-komorowe mankiety do presoterapii?

Funkcja SKIP – na czym polega i kiedy może być przydatna?

Funkcja SKIP to lepsza kontrola zabiegu. W razie potrzeby pozwala odłączyć określone komory – podczas pracy urządzenia nie będą wypełniały się powietrzem. Oznacza to, że zabieg presoterapii można wykonać nawet wówczas, gdy nie jest możliwy masaż jakiejś części ciała (np. kontuzjowanego kolana czy stawu łokciowego). Dzięki funkcji SKIP istnieje również możliwość odłączenia ostatniej komory, jeśli mankiet uciskowy jest zbyt długi.