Gdzie stosuje się 24-komorowe mankiety do presoterapii?

Do presoterapii stostuje się mankiety o różnej liczbie komór. Gdzie wykorzystuje się mankiety 24-komorowe, a jakie sprawdzą się do użytku domowego?

  • Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest specjalne urządzenie do presoterapii oraz odpowiednie mankiety uciskowe
  • Urządzenia do presoterapii są proste w obsłudze
  • Urządzenia do presoterapii współpracują z mankietami o określonej liczbie komór

Polecamy: Mankiety do drenażu limfatycznego

Presoterapia to całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna, a przed wszystkim skuteczna forma terapii różnych schorzeń, w tym przede wszystkim obrzęków limfatycznych. Kontrolowany ucisk wywierany na ciało pozytywnie oddziałuje na pracę układu chłonnego, a tego rodzaju masaże pneumatyczne znajdują zastosowanie również w rehabilitacji i w medycynie estetycznej. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne jest specjalne urządzenie do presoterapii oraz odpowiednie mankiety uciskowe. W zależności od rodzaju terapii i potrzeb pacjenta stosuje się mankiety na określone partie ciała (np. na nogi, na ręce, na tułów i uda, kurtki na klatkę piersiową i ręce lub całe kombinezony). Urządzenia do presoterapii są proste w obsłudze, co sprawia, że pacjenci mogą samodzielnie wykonywać zabiegi w domu. Do użytku domowego najczęściej wybierane są stosunkowo niedrogie mankiety 4- lub 6-komorowe. Gdzie wykorzystywane są mankiety 24-komorowe?

Polecamy: Pomiary długości i obwodów kończyn

Jakie znaczenie ma liczba komór?

Urządzenia do presoterapii współpracują z mankietami o określonej liczbie komór. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie sprzętu, ponieważ aparat obsługujący maksymalnie 12 komór (czyli np. dwa mankiety po 6 komór lub jeden mankiet 12-komorowy) nie poradzi sobie mankietem o większej ich liczbie. A jakie znaczenie dla terapii ma liczba komór w mankietach? Im jest ich więcej, tym większa precyzja i intensywność zabiegu. Limfa sprawniej przepychana jest do węzłów chłonnych, co przekłada się pozytywnie na efekty presoterapii. Mankiety 24-komorowe oraz bardziej zaawansowane urządzenia, które są w stanie je obsłużyć, znajdują zastosowanie głównie w profesjonalnych gabinetach rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej czy gabinetach medycyny estetycznej.