Jakiego aparatu do presoterapii używają fizjoterapeuci?

Presoterapia stosowana jest m.in. przez fizjoterapeutów. Jakie urządzenia stosuje się w profesjonalnych gabinetach i czym różnią się od aparatów domowych?

  • Presoterapia stosowana jest m.in. przez fizjoterapeutów

  • W profesjonalnych gabinetach najczęściej można spotkać się z zaawansowanymi i acccbardziej precyzyjnymi urządzeniami

  • Bardziej zaawansowane urządzenia mogą obsługiwać więcej komór, nawet w kilku mankietach jednocześnie

Jakiego aparatu do presoterapii używają fizjoterapeuci?

Masaż uciskowy pobudzający cyrkulację krwi i limfy w organizmie wiąże się z wieloma korzyściami dla zdrowia. Sprawdza się jako forma leczenia niektórych schorzeń, szczególnie skuteczna jest przy leczeniu obrzęków, przyspiesza również regenerację organizmu, np. po kontuzjach. Presoterapia stosowana jest m.in. przez fizjoterapeutów. W odróżnieniu od manualnego drenażu limfatycznego, zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnych aparatów. Na rynku dostępne są różne modele, które różnią się ceną i parametrami. Niektóre świetnie sprawdzają się do użytku domowego. A z jakich korzystają fizjoterapeuci? Chociaż każdy aparat jest skuteczny, w profesjonalnych gabinetach najczęściej można spotkać się z zaawansowanymi i bardziej precyzyjnymi urządzeniami. Najczęściej są to aparaty stacjonarne z cyfrowym układem sterowania, który zapewnia większą precyzję przy doborze parametrów zabiegu niż analogowy układ sterowania. Urządzenia do użytku profesjonalnego często mają również dodatkowe funkcje, np. umożliwiają wykonywanie zabiegów termoterapii FIR lub elektrostymulacji EMS.

Polecamy: Jak wybrać domowy aparat do presoterapii?

Rodzaj urządzenia do presoterapii a mankiety uciskowe

Większa liczba komór w mankiecie uciskowym przekłada się na większą precyzję zabiegu. Aparaty do użytku domowego mają pod tym względem pewne ograniczenia. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą obsługiwać więcej komór, nawet w kilku mankietach jednocześnie. W profesjonalnych gabinetach wykorzystuje się mankiety na różne części ciała – na kończyny dolne i górne, na tułów, na tułów i uda, a także specjalne kurtki i kombinezony do presoterapii. Oprócz tradycyjnych mankietów wykorzystuje się również mankiety overlapped, które sprawiają, że zabieg jest jeszcze bardziej precyzyjny i efektywny. Warto zauważyć, że specjalistyczne urządzenia często wyposażone są w komplet mankietów przeznaczonych do użytku z danym modelem.

Polecamy: Presoterapia w gabinetach kosmetycznych