Mankiety do drenażu limfatycznego

Presoterapia to szereg korzyści dla całego organizmu. Jakie mankiety do drenażu limfatycznego stosuje się podczas zabiegu?

  • Presoterapia przyspiesza usuwanie toksyn i wody z tkanek.
  • Mankiety możemy podzielić w zależności od liczby komór, budowy i ich przeznaczenia.
  • Rozróżniamy mankiety standardowe, z komorami wyraźnie od siebie oddzielonymi, i mankiety overlapped.

Presoterapia (mechaniczny drenaż limfatyczny) polecana jest szczególnie pacjentom, którzy zmagają się z obrzękami o różnym podłożu. Zabieg nie tylko eliminuje zastoje limfatyczne, ale usprawnia przepływ krwi i chłonki, co korzystnie wpływa na cały organizm. Presoterapia przyspiesza usuwanie toksyn i wody z tkanek, wspomaga redukcję cellulitu, stymuluje pracę układu immunologicznego, zwiększa skuteczność terapii odchudzających, a także minimalizuje uczucie ciężkości nóg. Masaż jest bardzo odprężający, a dodatkowo pozytywnie wpływa na kondycję i elastyczność skóry. W zależności od potrzeb pacjenta stosuje się różne mankiety do drenażu limfatycznego.

Polecamy: Podłączanie kilku mankietów jednocześnie

Rodzaje mankietów do presoterapii

Specjalne mankiety, wypełniając się powietrzem, powodują kontrolowany ucisk na określone partie ciała. Mankiety możemy podzielić w zależności od liczby komór, budowy i ich przeznaczenia.

Polecamy: Pomiary długości i obwodów kończyn

W zależności od liczby komór

Mankiety uciskowe zbudowane są z oddzielonych od siebie komór. Powietrze wtłaczane jest kolejno do każdej z nich – w ten sposób chłonka przepychana jest w stronę ujścia przewodu limfatycznego. W zależności od potrzeb można stosować mankiety o różnej liczbie komór, np. 4-, 6-, 8-, a nawet 24-komorowe.

W zależności od budowy

Rozróżniamy mankiety standardowe, z komorami wyraźnie od siebie oddzielonymi, i mankiety overlapped. Tutaj poszczególne komory nachodzą na siebie, co zwiększa efektywność zabiegu. Np. 4-komorowy mankiet z systemem overlapped działa porównywalnie jak standardowy mankiet 8-komorowy.

W zależności od przeznaczenia

Mankiety uciskowe można podzielić również w zależności od przeznaczenia. W przypadku obrzęków kończyn stosuje się mankiety na nogi lub mankiety na ręce. Przy zabiegach kosmetycznych wspomagających odchudzanie i redukcję cellulitu stosowane są np. mankiety na tułów lub na tułów i uda. Można spotkać się także z całymi kombinezonami do presoterapii.