Presoterapia w gabinetach kosmetycznych

Presoterapia pobudza funkcjonowanie układu limfatycznego i korzystnie wpływa na organizm. Kiedy warto iść na zabieg do gabinetu kosmetycznego?

  • Aby przeprowadzić zabieg potrzebny jest aparat do presoterapii wyposażony w specjalne mankiety uciskowe
  • Coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje swoim klientom zabiegi presoterapii
  • Presoterapia nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań

Presoterapia w gabinetach kosmetycznych

Presoterapia jest skuteczną formą terapii różnego rodzaju obrzęków. Warto jednak wiedzieć, że sekwencyjny masaż uciskowy, który usprawnia funkcjonowanie układu limfatycznego i krwionośnego, oddziałuje pozytywnie na całe ciało i może być z powodzeniem wykorzystywany również w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach odnowy biologicznej.

Polecamy: Zabieg presoterapii

Na czym polega presoterapia?

Aby przeprowadzić zabieg potrzebny jest aparat do presoterapii wyposażony w specjalne mankiety uciskowe podzielone na segmenty – może być ich od kilku do kilkunastu. Zasadniczo im więcej komór, tym większa skuteczność zabiegu, dlatego w gabinetach wykorzystuje się nawet mankiety 24-komorowe. W zależności od tego, jaka partia ciała poddawana jest terapii, można stosować np. mankiety na nogi, na ręce, na tułów lub też na tułów i uda albo całe kombinezony. Podczas masażu kolejne komory mankietów wypełniają się powoli powietrzem, powodując ucisk i pobudzając cyrkulację płynów ustrojowych.

Zabiegi presoterapii – jak działają?

Nic dziwnego, że coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje swoim klientom zabiegi presoterapii. Mechaniczny drenaż limfatyczny ujędrnia i poprawia kondycję skóry, wspomaga detoksykację organizmu, doskonale sprawdza się jako uzupełnienie terapii wyszczuplających i antycellulitowych, redukuje uczucie ciężkości nóg. Presoterapia działa korzystnie nie tylko na ciało, ale również i na ducha. Zabieg jest bardzo przyjemny – relaksuje, odpręża i poprawia ogólne samopoczucie.

Polecamy: Efekty presoterapii

Czy przed zabiegiem w gabinecie należy się specjalnie przygotować?

Presoterapia nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją pewne przeciwskazania, dlatego przed zabiegiem powinien być przeprowadzony wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta. Przeciwskazaniami do presoterapii są m.in. choroby serca, nadciśnienie tętnicze, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, choroby nowotworowe i choroby endokrynologiczne.