Presoterapia w podróży

Przenośne urządzenia do presoterapii są lekkie i kompaktowe. Bez trudu zmieszczą się w bagażu i umożliwią Ci wykonywanie zabiegów w podróży.

  • Dostępne na rynku urządzenia do presoterapii pozwalają pacjentom wykonywać zabiegi samodzielnie
  • W zależności od indywidualnych potrzeb i budżetu można wybierać spośród różnych modeli
  • Presoterapia sprawdza się nie tylko przy obrzękach limfatycznych

Presoterapia jest rodzajem masażu uciskowego. Zabiegi wykonuje się przy użyciu specjalnego aparatu i mankietów uciskowych. Komory mankietów stopniowo wypełniają się powietrzem, co pobudza pracę układu krwionośnego i chłonnego. To bardzo skuteczna forma terapii szczególnie dla pacjentów borykających się z obrzękami limfatycznymi – kontrolowany ucisk powoduje przepychanie zastałej limfy do najbliższych węzłów chłonnych. Dostępne na rynku urządzenia do presoterapii pozwalają pacjentom wykonywać zabiegi samodzielnie, nie tylko w domu, ale i w podróży.

Polecamy: Efekty presoterapii

Obsługa urządzenia do presoterapii

Aby wykonać zabieg presoterapii, nie trzeba przechodzić żadnego specjalnego przeszkolenia. Obsługa aparatów jest bardzo intuicyjna. Wystarczy nałożyć mankiety i ustawić gotowy, wgrany już program (im bardziej zaawansowane urządzenie, tym więcej programów i większe możliwości regulacji). W zależności od indywidualnych potrzeb i budżetu można wybierać spośród różnych modeli – wybór jest naprawdę duży. Dla osób, które często wyjeżdżają, dobrym rozwiązaniem będzie zakup lekkiego urządzenia o kompaktowych wymiarach. Przenośne aparaty bez problemu zmieszczą się w bagażu i pozwolą zwalczać przykre dolegliwości związane z obrzękami limfatycznymi, a także zniwelować uczucie ciężkości nóg po długiej podróży, nawet będąc poza domem.

Polecamy: Zabieg presoterapii

Presoterapia – dla kogo?

Presoterapia sprawdza się nie tylko przy obrzękach limfatycznych. Odpowiednie uciskanie ciała podczas mechanicznego masażu limfatycznego usprawnia pracę układu krążenia i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Zabiegi ujędrniają i uelastyczniają skórę, wspomagają odchudzanie i walkę z cellulitem, zmniejszają ryzyko występowania żylaków, a także sprzyjają regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym i po urazach.