Redukowanie cellulitu dzięki presoterapii

Cellulit jest problemem, z którym boryka się większość kobiet, niezależnie od wieku i wagi. W zwalczaniu cellulitu może pomóc presoterapia.

  • Z cellulitem zmagają się także osoby szczupłe

  • Cellulit to problem natury estetycznej

  • Presoterapia wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn i dobrze wpływa na kondycję skóry

Redukowanie cellulitu dzięki presoterapii

Problem cellulitu dotyczy wielu kobiet i może pojawić się niezależnie od wieku. Szacuje się, że zmaga się z nim nawet 85% kobiet powyżej dwudziestego roku życia. Jest to przypadłość typowo kobieca, chociaż zdarzają się również przypadki cellulitu u panów. Wbrew powszechnej opinii nieestetyczne zmiany przypominające z wyglądu skórkę pomarańczową nie muszą być efektem nadwagi lub otyłości – z cellulitem zmagają się także osoby szczupłe. Nierówności i grudki pojawiają się najczęściej na skórze w okolicach ud, na brzuchu, biodrach i pośladkach i dla większości kobiet są przyczyną dużego dyskomfortu.

Polecamy: Presoterapia w gabinetach kosmetycznych

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Cellulit to problem natury estetycznej. Nie jest schorzeniem, jego występowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Zmiany widoczne na skórze są efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Przyczyny powstawania skórki pomarańczowej mogą być różne. Najczęściej związane jest to ze zmianami hormonalnymi (przede wszystkim chodzi o nadmiar estrogenów). Odpowiedzialne mogą być również predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia dieta, mała aktywność fizyczna czy palenie papierosów. Pojawienie się cellulitu może być również wynikiem nagromadzenie wody w przestrzeniach międzykomórkowych i zaburzenia cyrkulacji limfy oraz krwi,  (tzw. cellulit wodny).

Polecamy: Presoterapia w leczeniu nadwagi i otyłości

Dlaczego presoterapia jest skuteczna w redukowaniu cellulitu?

Presoterapia jest rodzajem masażu uciskowego wykonywanego przy pomocy aparatu i mankietów uciskowych. Podczas zabiegu mankiety wypełniają się powietrzem i uciskają określoną partię ciała. Takie działanie usprawnia przepływ krwi i funkcjonowanie układu limfatycznego, a oprócz tego rozbija tkankę tłuszczową i usuwa nadmiar wody. Presoterapia wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn i dobrze wpływa na kondycję skóry. Doskonale ją odżywia, po zabiegu skóra jest uelastyczniona i ujędrniona.