Relaks w trakcie presoterapii – czy jest możliwy?

Presoterapia polega na uciskaniu ciała w celu pobudzenia do pracy układu chłonnego ii krwionośnego. Czy w trakcie zabiegu można się zrelaksować?

  • Presoterapia polega na odpowiednim uciskaniu określonych partii ciała w celu pobudzenia cyrkulacji limfy i krwi w organizmie

  • Presoterapia jest bezpieczne i bezbolesna

  • Zdecydowana większość pacjentów określa zabieg jako bardzo przyjemny i relaksujący. 

Relaks w trakcje presoterapii – czy jest możliwy?

Presoterapia polega na odpowiednim uciskaniu określonych partii ciała w celu pobudzenia cyrkulacji limfy i krwi w organizmie. Taka forma terapii zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości, rehabilitacji, kosmetyce i odnowie biologicznej. Pomaga w usuwaniu zastojów i obrzęków, wpływa pozytywnie na kondycję skóry, przyspiesza detoksykację organizmu i procesy regeneracyjne, np. po kontuzjach. Jak wygląda zabieg, czy trzeba się do niego specjalnie przygotować i czy presoterapia może być relaksująca?

Polecamy: Redukowanie cellulitu dzięki presoterapii

Jak wygląda zabieg presoterapii?

Zabieg presoterapii, w odróżnieniu od standardowego masażu limfatycznego, wykonuje się przy pomocy specjalnego aparatu i mankietów uciskowych. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta stosuje się mankiety na różne części ciała (np. na nogi, na ręce, na tułów i uda), a czasami całe kombinezony. W trakcie masażu kolejne komory, z których składają się mankiety, wypełniają się powietrzem. Ucisk sprawia, że płyny ustrojowe przepychane są do najbliższych węzłów chłonnych. Warto podkreślić, że ucisk nie powinien sprawiać bólu ani dyskomfortu, dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniego mankietu (nie może być zbyt ciasny ani za luźny) i ustawienie właściwej siły ucisku.

Polecamy: Przenośne urządzenia do presoterapii

Czy presoterapia boli?

Presoterapia jest bezpieczne i bezbolesna. Można ją stosować tak często, jak to potrzebne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Dysponując urządzeniem do presoterapii i mankietami uciskowymi, zabieg można wykonywać samodzielnie w domu. Presoterapia nie tylko wpływa pozytywnie na zdrowie i urodę, ale również na samopoczucie. Niweluje uczucie ciężkości nóg, pomaga rozluźniać napięte mięśnie. Zdecydowana większość pacjentów określa zabieg jako bardzo przyjemny i relaksujący.