FAQ

Jest to metoda fizjoterapii, która likwiduje obrzęki limfatyczne i inne dolegliwości ze strony układu limfatycznego (m.in. cellulit, zmęczenie nóg). Drenaż limfatyczny to nic innego, jak masaż usprawniający przepływ limfy. Może być wykonywany ręcznie (manualny drenaż limfatyczny) lub przy użyciu aparatury (presoterapia).
To metoda drenażu limfatycznego z użyciem aparatury. Zestaw do presoterapii składa się z urządzenia pompującego i mankietów uciskowych. Mankiety występują w różnych wariantach w zależności od części ciała poddawanej zabiegowi: mankiet na rękę, nogę lub tułów. Każdy z mankietów podzielony jest na komory. Ilość komór w mankietach jest różna w zależności od wybranego modelu urządzenia. Im większa ilość komór, tym skuteczniejsze zabiegi. Komory napełniają się po kolei powietrzem w kierunku węzłów chłonnych, co w efekcie usprawnia przepływ limfy

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Obrzęk limfatyczny to schorzenie wynikające z nieprawidłowej pracy układu limfatycznego. Efektem tego są opuchnięcia, najczęściej kończyn. W skrajnych przypadkach obrzęki mogą się utrwalać, twardnieć, a nawet powodować wysięki przezroczystego płynu (limfy) ze skóry. Aby zapobiec tak poważnym powikłaniom, należy regularnie przeprowadzać zabiegi drenażu limfatycznego, które usprawniają przepływ limfy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Obrzęk lipidowy jest przewlekłym schorzeniem obejmującym tkankę podskórną. Występuje jedynie u kobiet, głównie na kończynach dolnych, rzadziej górnych i nasila się wraz z wiekiem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Urządzenia marki Pressmatic zostały stworzone do przeprowadzania automatycznego drenażu limfatycznego. Stosuje się je w leczeniu i profilaktyce obrzęków limfatycznych, cellulitu oraz do łagodzenia dolegliwości ciężkich, zmęczonych nóg. Aparaty Pressmatic służą jako wyposażenie gabinetów kosmetycznych i fizjoterapii, ale dzięki niskiej cenie i prostej obsłudze, sprawdzają się również do samodzielnego wykonywania zabiegów domowych.
Tak, obsługa urządzeń Pressmatic nie jest skomplikowana i nie wymaga przeszkolenia, a wszystkie potrzebne informacje znajdują się w polskiej instrukcji obsługi.
Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o częstotliwość stosowania drenażu limfatycznego. Najskuteczniejsze są zabiegi wykonywane codziennie. Posiadając urządzenie w domu, warto codziennie przed snem wykonać zabieg 45-60 minutowy. Jeśli zachodzi potrzeba zabieg można wykonać nawet kilka razy dziennie. Z czasem, kiedy układ limfatyczny zacznie pracować sprawniej, można ograniczyć stosowanie presoterapii do 2-3 zabiegów w tygodniu.
Przeciwwskazania bezwzględne – posiadając któreś z nich nie można korzystać z presoterapii:
  • ostre stany zapalne
  • infekcje
  • gorączka
  • świeże rany i zmiany skórne w obszarze poddawanym zabiegowi
  • aktywna choroba nowotworowa
Przeciwwskazania względne – posiadając któreś z nich, powinieneś skonsultować się z lekarzem:
  • ciąża – zwykle w ciąży wskazane jest wykonywanie presoterapii, ale najlepiej za zgodą lekarza
  • zapalenie naczyń limfatycznych, róża – lekarz decyduje, czy można wykonywać drenaż
  • zakrzepica – lekarz może zalecić stosowanie drenażu limfatycznego
  • zaburzenia pracy serca
  • zaburzenia pracy nerek
Często nasi niepełnosprawni klienci korzystają ze środków PFRON w celu zakupu urządzenia do presoterapii. Środki z tego funduszu są rozdysponowywane przez ośrodki MOPS i MOPR, dlatego wnioski o dofinansowanie należy kierować do tych ośrodków.
Zakup mogą Państwo opłacić z góry na konto lub pobraniowo, gotówką u kuriera. Dzięki naszej współpracy z Santander Consumer Bank, istnieje również możliwość rozłożenia zakupu na RATY 0%.
Urządzenia Pressmatic są dostępne „od ręki”, a czas dostawy to zwykle 1-2 dni roboczych.
Oczywiście, każdy model standardowo objęty jest dwuletnią gwarancją serwisową realizowaną przez nas serwis naprawczy. Dodatkowo istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia okresu gwarancyjnego.
System Pressmatic pozwala na podłączenie dowolnej liczby mankietów, według potrzeb pacjenta. W tym celu wykorzystujemy odpowiednie przejściówki do przewodów powietrznych.
Wszystkie modele marki Pressmatic są wyposażone w cicho pracujące pompy.
Na stronie internetowej ukazane są obwody i długość każdego mankietu. Podane wymiary dotyczą nienapompowanego mankietu, dlatego należy kupić mankiet co najmniej o kilka centymetrów większy od obwodów ciała. Do niektórych mankietów można dokupić pas poszerzający, który dodaje kilka centymetrów do obwodu mankietu.
Aby ułatwić naszym klientom wybór urządzenia do domowych zabiegów presoterapii napisaliśmy krótki poradnik.
Obrzęk limfatyczny jest dość powszechnych schorzeniem, a mimo to w dalszym ciągu jest mało poznany i leczenie jest bardzo ograniczone, szczególnie w ramach NFZ. Osoby cierpiące na obrzęk lipidowy mają jeszcze ciężej, ponieważ mało lekarzy zna tę chorobę i często ignorują pacjenta, zalecając odchudzanie.
Na podstawie opinii osób chorujących na obrzęk limfatyczny lub lipidowy przygotowaliśmy listę polecanych lekarzy i placówek rehabilitacyjnych.
LISTA POLECANYCH LEKARZY: https://pressmatic.pl/blog/artykul/Lekarze-i-placowki-rehabilitacyjne-leczace-obrzek-limfatyczny-i-lipidowy
Tak, modele PM-4000D, PM-6000D oraz PM-8000D posiadają certyfikat medyczny